• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
 Experts Ulaştırma Logo
CANLI DESTEK

KIZAKLI RAF SİSTEMİ

Push-back (Kızaklı) Raf Sistemi her katta derinlemesine dört adede kadar paletin depolanabilmesine izin verir. En öndeki palet dışında, tüm paletler aynı seviyede sıralanır. Makaralı raylar üzerinde hareket eden kızaklı tepsi sistemi üzerine yüklenen her palet, kızak sistemi üzerinde bulunan mevcut paleti ittirerek sistemin derinliğine kullanılmasını sağlar.

Referansa göre iki veya daha fazla palet sayısına sahip çoklu ürün grupları ile yarı rotasyon gerektiren ürünlerin depolanması için idealdir (LIFO sistemi, son giren palet ilk çıkar)

Yararları:

  • Mevcut alanın en iyi şekilde kullanılmasını sağlar.
  • Depo yüksekliğinden en az kayıp.
  • Her seviyeye farklı bir ürün tipi depolanabilir.
Alandan maksimum fayda sağlayarak yüksek palet sayısına sahip ürünlerin depolanmasına olanak sağlar. Her katta farklı bir ürün tipi stoklanabilir. Yükleme ve boşaltma aynı kanal kullanılarak (LIFO) sistemine göre yapılabilir. Push-back (Kızaklı) Raf Sistemi her katta derinlemesine dört adede kadar paletin depolanabilmesine izin verir. En öndeki palet dışında, tüm paletler aynı seviyede sıralanır. Makaralı raylar üzerinde hareket eden kızaklı tepsi sistemi üzerine yüklenen her palet, kızak sistemi üzerinde bulunan mevcut paleti ittirerek sistemin derinliğine kullanılmasını sağlar. Referansa göre iki veya daha fazla palet sayısına sahip çoklu ürün grupları ile yarı rotasyon gerektiren ürünlerin depolanması için idealdir (LIFO sistemi, son giren palet ilk çıkar).