• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası

 Experts Ulaştırma Logo
KOMPLE TAŞIMACILIK
PARSİYEL TAŞIMA
HAVA KARGO TAŞIMA
DEPOLAMA
E-Fatura

Excell

Teknoloji

DEPO YÖNETİM SİSTEMLERİ

Depo Yönetim Sistemi – WMS

Müşteri beklentilerine hızlı yanıt verilebilme esnekliği ve daha geniz kapsamlı çözüm üretebilme olanağı sağlamaktadır.

Depo Yönetim Sistemlerini (WMS) genellikle geniş ürün ağına sahip işletmeler, giriş, çıkış, takip, kontrol gibi işlemleri tek bir sistem üzerinden takip etmek amacıyla kullanırlar.
 
Depo Yönetim Sistemleri (WMS) sayesinde ihtiyaca yönelik çözümler sunulur, bu şekilde iş hacminin artması sağlanabilir, esnek çalışma yöntemleri ile firmanın işlerini büyütmesine olanak tanınır.
 


Depo Yönetim Sistemleri (WMS) işletmelere birçok açıdan rekabet avantajı sağlar; 
 • Depoda gerçekleşen tüm operasyonları etkin ve verimli şekilde yönetilmesini sağlar,
 • Operasyonel süreçleri evrak akışı olmadan en kısa zamanda ve en az insan kaynağı ile yapılmasını sağlar,
 • Operasyon adımlarını online izleme olanağı,
 • Depo Envanter değerlerini azaltır, 
 • Depoalamda İşgücü verimliliğini arttırır,
 • Sevkiyat doğruluğunda RF-ID ve Barkodlama sistemleri kullanılarak iyileştirmeler sağlanır.
 • Müşteri siparişlerinin büyük ölçüde sağlıklı karşılanmasını sağlar,
 • FIFO, LIFO, FEFO ve depo çıkış süreçlerinde stokların özel koşullara göre maksimum doğrulukta sevk edilmesini sağlar,
 • Birimler arası entegrasyonu sağlar, 
 • İşletme maliyetlerini azaltarak gelir artışı sağlar.
Ayrıca Depo Yönetim Sistemi (WMS) operasyonları dışındaki operasyonlarda da (Üretim planlama, Fiziki yer temini, Sipariş ve sevkiyatların takibi, Stok çevrim süreleri ve stok performansı, yükleme hatalarında azalma v.b.) olumlu etkisi olmaktadır.

Experts Ulaştırma, kontrat lojistiği hizmetlerinde kendi AR-GE ekibinin geliştirdiği programları kullanarak, değişken müşteri beklentilerine hızlı cevap verme esnekliği, daha geniş yelpazede çözüm üretebilme ve sürekli gelişim olanakları sağlamaktadır. Ayrıca bu sistem müşterilerinin tercih ettiği her türlü yazılımla arayüz iletişimi kurabilme esnekliğine sahiptir.

Malzeme Akış Kontrol Sistemleri – MFS

Süreçlere dahil edilen her türlü donanımdan (crane, konveyör, sorter, turn table, transfer üniteleri, asansör, pick – by – voice, vs) maksimum verimliliğin sağlanması sistemin tüm parçalarının uyumlu çalışmasıyla mümkün olmaktadır. Experts Ulaştırma, kendi AR-GE ekibiyle geliştirdiği MFS yazılımıyla, otomasyonel depo çözümleri sistemi içerisinde malzemelerin ve bilgilerin akışını yönetebilmekte, kontrol edebilmekte ve etkinleştirebilmektedir.

Portal Uygulamaları

Müşteri ve Experts Ulaştırma personelinin internet üzerinden eş zamanlı ve aynı bilgileri görebildiği ekranlar bulunmaktadır. Anlık izlenebilen şeffaf sistem sayesinde müşteri kendi bünyesindeki diğer süreçleri anında planlayabilmekte ve Experts Ulaştırma sürekli olarak müşterileri tarafından denetlenebilmektedir.

Otomatik Yükleme ve Boşaltma Sistemleri (ASRS)

Otomatik yükleme ve boşaltma sistemleri bir yükü (palet, sepet ya da koli) önceden tanımlı olan adreslere istifleyen ve istendiğinde yükü raftan indiren robotik sistemlerdir. ASRS uygulamalarının Experts Ulaştırma müşterilerine sağladığı avantajlar:

 • Depolama alanlarının azalması; daha az koridor boşluğuna ihtiyaç duyularak daha yüksek raflara depolamaya imkan veren sistem sayesinde, ürün miktarı geleneksel depolamaya göre yaklaşık 2,5 kat artmaktadır.
 • İşçilik maliyetlerinin azalması; istifleme ve raftan indirme operasyonları otomatik yapıldığı için geleneksel depolarda kullanılan istifleme ekipmanı operatörlerine ihtiyaç duyulmamaktadır. Böylece iş kazası riski de doğal olarak azalmaktadır.
 • Yükleme boşaltma operasyon sürelerinin azalması; ekipmanların performanslarına kıyasla ürünlerin rafa yerleştirilmesi, raftan indirilme süreleri yaklaşık %80 oranında azalmaktadır.
 • Hata risklerinin sıfıra indirgenmesi; operasyon insan iradesinden doğan risk ve hatalardan arındırılmaktadır. Bu sayede hem envanter hem de sipariş hazırlama doğruluk oranları %100 seviyelerine ulaşmaktadır.
 • Adres etkinliği; sistem tanımlanan algoritmalara bağlı kalarak ürünlerin daha hızlı toplanabilmesi için, adres değişiklikleriyle çok hareket gören ürünleri çıkışa yakın adreslere getirmektedir.

Askılı Ürünler için Otomasyon Sistemleri

Askılı ürünlerin depo içerisinde el değmeden taşınmasını, depolanmasını ve siparişlere göre ayrıştırılıp sevkiyat alanına getirilmesini sağlayan otomasyon sistemleridir. Experts Ulaştırma’ün hazır giyim ve tekstil sektöründen müşterilerine sunduğu bu otomasyon sistemi, askılı ürünlerin depolama ve elleçleme maliyetlerini en aza indirirken, sipariş doğruluk oranının da %100 olmasını sağlamaktadır.

Dikey Asansör Sistemleri

Her biri serbest hareket edebilen platformların (tepsilerin) istifleme aracı olarak kullanılmasına dayanan sistem, içerisindeki otomatik asansör sistemi ile tepsilerin dikey olarak depolanmasını sağlayarak aradaki boşluğu minimize etmekte ve depolama hacminin en verimli şekilde kullanılmasını sağlamaktadır. Ayrıca toplanacak olan ürünleri operatörün önüne getirerek yürüme mesafelerini kısaltmaktadır.

Işıklı Sipariş Toplama Sistemleri

Led ekran vasıtasıyla toplanacak ürünlerin hangi adreste olduğunu, adresten ne kadar ürün toplanacağını personele gösteren ve üzerindeki butonlar vasıtasıyla toplama işlemiyle ilgili sonucun sisteme bildirmesini sağlayan sistemlerdir. Ürünlerin toplanmasında veya ayrıştırılmasında personelin yanında herhangi bir ekipman taşımasını gerektirmeyen bir sistem olan ışıklı toplama sistemleri, Experts Ulaştırma bünyesinde detay sipariş toplama gerektiren tekstil, sağlık ve perakende sektörleri operasyonlarında kullanılmaktadır.

Otomatik Ayrıştırma Sistemleri

Sipariş hazırlama ve iade elleçleme faaliyetlerinde en fazla kaynak ihtiyacı duyulan aşama ürünlerin belirlenen kriterlere göre ayrıştırılması sürecidir. Yoğun şekilde işçilik gereksinimi olan bu süreçlerde otomasyonel çözümlere ağırlık veren Experts Ulaştırma, farklı stoklama birimlerine hizmet verecek şekilde dizayn edilen otomatik ayrıştırma sistemleri kullanmaktadır.

Sesli Ürün Toplama

Sipariş toplayan kişinin komutları sistemden kulaklık ile alarak, geri bildirimleri de sisteme mikrofon ile yapmasını sağlayan sistemlerdir. Experts Ulaştırma sipariş toplama işlemi sırasında personelin ellerinin ve gözlerinin serbest kalmasını sağlayan bu sistemi özellikle hızlı tüketim ürünleri sektöründe hizmet verdiği müşterilerinin operasyonlarında kullanmaktadır.

RF El Terminali

RF el terminali personelin sistemden iş emirleri almasını ve tamamladığı işlerle ilgili olarak da sonucu sisteme girmesini sağlamaktadır. Bu terminaller vasıtasıyla depo içerisindeki birçok farklı süreçte WMS’e mobil olarak ulaşım sağlanarak, depodaki fiziksel hareketlerle bunlara ait sistemsel kayıtların birebir eş zamanlı yürümesi sağlanmaktadır. Experts Ulaştırma


 Experts Ulaştırma Depolama ve Dağıtım

İletişim İçin

YURT DIŞI FTL TAŞIMA
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.87067.9021
Euro9.28099.3181
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam7
Toplam Ziyaret21924
Yetki Belgesi
           Experts Ulaştırma Yetki Belgesi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı
Araç Yetki Belgesi Sorgulama

Hava Durumu